O kavárně

Vítáme Vás na stránkách kavárny Kamarád. Naše rodinná kavárna se nachází ve východní části náměstí za kostelem svatého Bartoloměje. Je rozdělena do dvou pater . Přízemí je koncipováno jako bezbariérové včetně sociálního zařízení s možností vstupu na venkovní terasu s pískovištěm pro děti. V patře je kavárna zařízena pro rodiny s dětmi  a ve večerních hodinách pro posezení u sportovních přenosů k dispozici velkoplošná televize. V celém objektu je možnost připojení k internetu Na Vaši návštěvu se těší   kavárna Kamarád.

Čerstvá káva přímo z pražírny

Na základě dlouho připravované koncepce této kavárny jsme se rozhodli oslovit malou rodinnou pražírnu p. Jiřího Sýkory z Pardubic. Jeho rodinné tradice sahají právě do našeho regionu. Dědeček Vilém a praděd Josef pocházejí přímo z Heřmanova Městce, kde se také datují počátky jejich obchodu s koloniálním zbožím a kávou .Tradice kávy a značky Gaetano Daneli sahá do roku 1884, kdy italský obchodník s kávou pan Gaetano, žijící poblíž města kávy – přístavu Terst, spojil své obchodní aktivity s panem Josefem Sýkorou, původem z Heřmanova Městce. Svou recepturu složení a pražení po generace střežili a předávali do dnešních dnů. Nám je nyní velkou poctou, že právě v naší kavárně máte možnost ochutnat čerstvě praženou kávu od pana Jiřího Sýkory na které si bezmála před 100 lety pochutnávali i vaši předci. Umíme uvařit různé druhy káv, včetně turecké kávy vařené v džezvě.

Čaje GATUZO

Čaj, který na českém trhu nemá konkurenci, je čaj GATUZO. Není součástí komerčního souboje značek zastoupených v marketech, které na úkor masového prodeje ztrácejí na kvalitě. A právě tuto kvalitu Vám chceme nabídnout v naši kavárně.

Ke kávě připravíme např. čerstvé palačinky nebo vafle s ovocem a šlehačkou, domácí štrůdl nebo lívance se zakysanou smetanou a malinami. Pro milovníky čokolády dovážíme pravé belgické pralinky.

Servírujeme též hustou horkou čokoládu se zmrzlinou a šlehačkou a oblíbené fresh  yogurty různých příchutí.

Pro milovníky nesladkého máme v zásobě čerstvě škvařené sádlo se škvarky, utopence, nakládaný hermelín, kachní paštiku s brusinkovým přelivem.

Přijďte ochutnat.